Yarışma

Yarışmaya katılmak için giriş yapmanız gerekmektedir.Yarışma Kuralları
  1. Yarışmaya Otoplato.com üyeleri katılabilir.
  2. Şu anda aşağıdaki sıralamaya sahip pilotların ve Takımlardan hangilerinin Canada,Valencia ve İngiltere Grand Prix’leri sonunda ilk üç sırayı ve alacakları puanları tahmin etmeniz. Bu yarışmaya Valencia yarışı start anına kadar katılabilirsiniz. Yani Kanada ve bugünkü veriler üzerine matematiksel ve uzman tahminlerinizi yapabilirsiniz. Kazanmak için her iki kategoride ilk üçü doğru tahmin etmeniz gerekiyor. Eşitlik durumu söz konusu olabileceği için “eşitlik bozucu” olarak bu yarışmanın son ayağı olan İngiltere yarışında birinci olacak pilotla ikinci ve üçüncü olacak pilotların arasındaki zaman farkını tahmin etmeniz istenecek. Burada en yakın tahmini yapan kazanacak.Bu sonuçlar Formula Bir resmi web sitesindeki yarış sonuçları ve resmi sıralama tablolarına göre belirlenecektir.

    Pilot Sıralaması:

    Takım Sıralaması:

  3. Yarışma sonucunda en iyi tahminci 750 DOLAR DEĞERİNDE DECKON , 7 “ GÖMME TFT LCD EKRANLI ,UZAKTAN KUMANDALI CAR TV, DVD, CD, CD MP3 RADIO PLAYER VE ANFİ kazanacaktır, ayrıca kazananı takip eden 4 kişiye de BBURRAGO MARKA 1/24 ÖLÇEKLİ MODEL OTOMOBİL hediye edilecektir.
  4. 18 yaşından küçük üyelerin hediyelerini velileri alabilirler.
  5. Yarışmaya ozn medya çalışanları ve yakın akrabaları katılabilirler fakat yarışmayı kazanmaları halinde hak sahibi olamazlar.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Parabolik
Otomobil farlarının atası olan bu tip farlar artık pek kullanılmıyor. Bu tip farlarda, ampulün ürettiği ışık, parabolik reflektör yoluyla ileriye yansıtılıyor. Farın önündeki desenli ön cam sayesinde ışığın istenen yönlerde (üst..